Ft
0

Álltalános szerződési feltételek

Általános szerződési feltételek

Cégnév: Grinta Kft.

Székhely: 1064 Budapest, Podmaniczky utca 57. 2. em. 14. ajtó

Cégjegyzékszám (nyilvántartásba vételi szám): 01-09-428582

Nyilvántartásba bejegyző bíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Nyilvántartó bíróság: Fővárosi Törvényszék Cégbírósága

Adószám: 32522530-2-42

Elérhetőség (panaszkezelés) (elektronikus levelezési cím): info@grintabike.hu

1./ Az internetes webáruházban (továbbiakban: Webáruház) történő megrendelés elküldése esetére Vevő a jelen Általános Szerződési Feltételeket (továbbiakban: Ászf) teljes körben megismerte, abban foglaltakat fenntartás nélkül elfogadja és magára nézve kötelezőnek ismeri el, és az Ászf maradéktalanul a Felek között létrejövő szerződés részét képezi. Eladó fenntartja a jogát a jelen Ászf előzetes értesítés nélküli egyoldalú módosítására, amely módosítás közzétételétől lép hatályba. A létrejövő szerződés tartalmát – a vonatkozó kötelező érvényű jogszabályok rendelkezései mellett – a jelen Ászf, valamint a Weblapon / honlapon található további tájékoztatások, információk határozzák meg. Az Ászf tartalmazza a Feleket megillető jogokat és kötelezettségeket, a szerződés létrejöttének feltételeit, a teljesítési határidőket, a szállítási és fizetési feltételeket, a felelősségi szabályokat, valamint az elállási jog gyakorlásának feltételeit. Vevő a megrendelése véglegesítése, szerződéskötés előtt köteles megismerni és elfogadni a jelen Ászf rendelkezéseit.

2./ Fogalmak:

Eladó: Grinta Kft (székhely: 1064 Budapest, Podmaniczky utca 57. 2. em. 14. ajtó

, Cégjegyzékszám: 01-09-428582, Adószám: 32522530-2-42.)

Vevő: az a személy, aki a webshop igénybevételével megrendelést ad le, azzal, hogy természetes személy esetén a megrendelés előfeltétele a 16. életév betöltése.

Felek: Eladó és Vevő együttesen.

Felhasználó: az a személy, aki az Eladó Weboldalán saját valós adatainak megadásával önálló felhasználói fiókot (továbbiakban: Felhasználói Fiók) hoz létre.

Fogyasztó: Vevők közül fogyasztónak minősül a Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 3. pontja szerint, a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy.

Vállalkozás: Vevők közül vállalkozásnak minősül a Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 4. pontja szerint, a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körében eljáró személy.

Gyártó: a Termék, mint végtermék, résztermék és alapanyag elállítója, valamint aki a Terméken elhelyezett nevével, védjegyével vagy egyéb megkülönböztető jelzés alkalmazásával magát tünteti fel a Termék gyártójaként. Amennyiben nem belföldi Termékről van szó, úgy azt a személyt is gyártónak kell tekinteni, aki az Európai Unióterületére behozta (importőr) a Terméket gazdasági tevékenysége keretében.

Weboldal: www.grinta.hu weboldalon működő online kereskedelmi áruház.

Termék: a Weboldalon bemutatott és eladásra felkínált, egyedi megrendelés vagy szerződés tárgyát képező forgalomképes ingó dolog.

Vételár: A Termék mellett ekként megjelölt bruttó ellenérték, amely Vállalkozás vevők esetében a mindenkor hatályos Áfa tartalmazza, és amely a Termék egységáraként értendő, azzal, hogy a teljes Vételár a Termék darabszáma szerint alakul. A Vételár minden esetben tájékoztató jellegű, a Vételár az Eladó által visszaigazolt megrendelésben kerül meghatározásra.  

Kosár: a Vevő által a megrendelés illetőleg vásárlás érdekében elhelyezett Termékek gyűjtőhelye.

Megrendelés: Vevő által a Termék vonatkozásában Eladónak címzett kötelező érvényű vételi ajánlat, amelyet az Eladó a visszaigazolásban elfogad vagy elutasít.

Visszaigazolás: Eladó által Megrendelés körében Vevő részére címzett, a megismert ajánlat, mint Megrendelés elfogadására / elutasítására vonatkozó nyilatkozata. A szerződés és megrendelés teljesítése minden esetben a visszaigazolásban foglaltak szerint jön létre és történik.

Ászf: jelenti a jelen szerződéses feltételeket, amelynek mindenkor hatályos és érvényes tartalma a Weboldalon közzétételre kerül.

Szerződés: az Eladó és Vevő felek között a Weboldalon Termékek értékesítése és megvásárlása tárgyában a jelen Ászf -ban foglaltak szerint létrejött, a megrendelés elküldésével és annak visszaigazolás együttesen létrejövő adásvételi ügylet, amely az Eladó és Vevő egyidejű fizikai jelenléte nélkül jön létre. A szerződéskötés nyelve: magyar, amely nem minősül írásba foglalt szerződésnek (Eladó nem iktatja).

Fogyasztói szerződés: olyan szerződés, melynek egyik alanya fogyasztónak minősül.

Távollévők között kötött (fogyasztói) szerződés: olyan fogyasztói szerződés, amelyet a szerződés szerinti Termék vagy szolgáltatás nyújtására szervezett távértékesítési rendszer keretében a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül úgy kötnek meg, hogy a szerződés megkötése érdekében a szerződő felek kizárólag távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszközt alkalmaznak.

Távollévők közötti kommunikációt lehetővé tévő eszköz: olyan eszköz, amely alkalmas a felek távollétében – szerződés megkötése érdekében – szerződési nyilatkozat megtételére. Ilyen eszköz különösen a címzett vagy a címzés nélküli nyomtatvány, a szabványlevél, a sajtótermékben közzétett hirdetés megrendelőlappal, a katalógus, a telefon, a telefax és az internetes hozzáférést biztosító eszköz.

3.1/ Vevő a megrendelés elküldésével aláírásával kijelenti, hogy cselekvőképes személy, szerzési képességében nincs korlátozva, azzal harmadik személy törvényes érdekeit nem sérti, azzal, hogy aki e körben a Eladót megtéveszti, úgy azért felelősséggel tartozik és a szerződés teljesítésére, illetőleg okozott kár megtérítésére köteles.

3.2/ Vevő a megrendelés elküldésével aláírásával kijelenti, hogy az ügyletet megelőzően és azzal összefüggésben minden szükséges és általa lényegesnek tartott információ rendelkezésére állt, a szerződéskötéshez szükséges minden lényeges tényt, adatot, információt megismert, az ügylet során jóhiszeműen jár el, nincs tudomása olyan tényről, körülményről, melynek ismeretében a szerződést egyáltalán nem, vagy másként kötötte volna meg. Vevő kijelenti, hogy a megrendelés elküldésekor sem tévedésben, sem téves feltevésben nem volt, sem fenyegetés, sem kényszer hatása alatt nem állt.

3.3/ Vevő tudomásul veszi, hogy a megrendelés eredményeként létrejövő szerződés csak Eladó erre irányuló kifejezett írásbeli nyilatkozatával módosítható, a szóban, ráutaló magatartással történő szerződésmódosítás lehetőségét kizárják. Vevő tudomásul veszi, hogy a megrendelés során megadott elektronikus levélcímen (email) útján történő kommunikációt elfogadja a megrendeléssel, szerződéskötéssel és teljesítéssel összefüggésben érvényes nyilatkozatának, és tudomásul veszi, hogy az általa ebben formában megtett nyilatkozatai kötelezik. Eladó kizárólag a jelen Ászf iratban megjelölt elektronikus levélcímen (email) küld és fogad értesítéseket, attól eltérő email címen történt kommunikációra Vevő hivatkozni nem jogosult és Eladót nem kötelezi.

3.4. Az Eladó fenntart magának minden jogot a weboldal, annak bármely részlete és az azon megjelenő tartalmak, valamint a weboldal terjesztésének tekintetében. Tilos a weboldalon megjelenő tartalmak vagy azok bármely részletének letöltése, elektronikus tárolása, feldolgozása és értékesítése az Eladó írásos hozzájárulása nélkül.

4.1/ Az Eladó által forgalmazott és Termékkatalógusban megjelölt Termékek rendelhetőek Weboldalon működő Webáruházon keresztül, elektronikus úton. A Termékkatalógusban az egyes Termékek megjelölése és lényeges tulajdonságainak leírása a Gyártó termékleírása szerint történik, a Termék mellett található fotó csak illusztráció, a Termék (különösen annak színe) a valóságban eltérhet a képen megjelenítettektől. A Gyártó termékelírásának pontatlansága, hiányossága, helytelensége körében Eladó a felelősségét kizárja. A Termék lényeges tulajdonságai körében a közzétett adatok és jellemzők, valamint a szokásos, hétköznapi rendeltetésszerű használat az irányadó, az ott meg nem jelölt tulajdonságra, jellemzőre hivatkozni nem lehetséges.

4.2/ Eladó a Termék mellett a feltünteti a bruttó vételárat, amely a mindenkor hatályos Áfa összegét  tartalmazza. A bruttó vételár az Áfa változása esetén változhat. Eladó fenntartja magának a jogot a Vételár egyoldalú, indoklás nélküli módosításának jogát. A Vételár a közzététel időpontjával lép hatályba, azzal, hogy a már megrendelt és visszaigazolt Termék vételárát az időközbeni Vételárváltozás nem érinti.  Amennyiben a Termék mellett Vételár nem került feltüntetésre vagy az nyilvánvalóan téves adat (értékaránytalan), úgy az nem jelentheti azt, hogy a Termék ingyenes, vagy a nyilvánvalóan értékaránytalan Vételáron Eladó köteles teljesíteni. A Vételár és szállítási költséget tekintetében minden esetben az Eladó megrendelés visszaigazolásában foglalt Vételár és költségek az irányadóak.

4.3/ Eladó nem vállal felelősséget a gondossága ellenére és/vagy az informatikai rendszer hibájából eredően nyilvánvalóan hibásan feltüntetett vételár. Nyilvánvalóan hibásan feltüntetett árnak minősül különösen pl. a 0 Ft-os ár, a kedvezménnyel csökkentett, de a kedvezményt tévesen feltüntető ár, az olyan esetek, amikor nyilvánvaló, hogy a Termék nem az igazolható piaci áron került feltüntetésre és az Eladó nem kedvezménnyel értékesíti a Terméket. Hibás Vételár feltüntetése esetén Eladó felajánlja a Termék valós Vételáron történő megvásárlásának lehetőségét, mely információ birtokában a Vevő eldöntheti, hogy megrendeli valós Vételáron a Terméket vagy minden hátrányos jogkövetkezmény nélkül lemondja a megrendelést.

4.4/ Eladó az adásvételről minden esetben a hatályos magyar jogszabályoknak és előírásoknak megfelelő számlát állít ki, amely elkülönítetten tartalmazza a szállítási díjat.

4.6/ Vevő tudomásul veszi, hogy az Eladó kizárólag a Weboldalon közzétett nyitva tartás időtartamában dolgozza fel a megrendeléseket és teljesíti szerződésből eredő kötelezettséget, a Weboldalon közzétett zárva tartás időtartamában a teljesítés és annak határideje szünetel, amely a időtartam az Eladó teljesítési határideje félbeszakad és a zárva tartás megszűnése időpontjával folytatódik.

5./ Regisztráció / felhasználó

5.1/ Az adásvételhez, megrendeléshez nem kötelező a regisztráció.

5.2/ A Weboldalon bármely érdeklődő személy saját valós adatainak felhasználásával és a regisztrációs adatlapon ezen adatainak megadásával Felhasználói Fiókot hozhat létre. Felhasználó a regisztrációs adatlap kitöltésével kijelenti, hogy a saját, valós és esetleges szerződéskötéshez szükséges adatait adja meg, amely adatok vonatkozásában rendelkezésre jogosult. A regisztrációs adatlap költése a Felhasználó és / vagy Eladó részére kötelezettséget nem keletkeztet.

5.3/ Eladó a hibásan vagy nyilvánvalóan valótlan adatokkal kitöltött Felhasználói Fiókot minden további feltétel nélkül törli, illetve azt érvénytelennek tekinti. Eladó a Felhasználó által kitöltött regisztrációs adatlap, illetőleg a megrendelés során megadott adatok helyességéért felelősségét kizárja.

5.4/ Felhasználó a regisztráció során megadott adatokhoz jogosult hozzáférni és azokat módosítani, amennyiben az a valóságnak megfelel, továbbá jogosult a regisztrációt törölni vagy annak törlését kérni az Eladótól. A sikeres regisztrációról az Felhasználó részére visszaigazolás került megküldésre a regisztráció során megadott email címre. Az Eladó a Felhasználó regisztrációja során megadott adatok az adott Felhasználóval létrejött szerződés teljesítésével összefüggésben jogosult felhasználni. Felhasználó regisztrációs adatainak módosítása vagy annak törlése semmiben nem érinti a már elküldött megrendelésben foglalt adatokat, feltételeket vagy annak teljesítését.

5.5/ Felhasználó tudomásul veszi, hogy megrendelése esetén a regisztráció során megadott elektronikus levélcímen (email) útján történő kommunikációt elfogadja a megrendeléssel, szerződéskötéssel és teljesítéssel összefüggésben érvényes nyilatkozatának, és tudomásul veszi, hogy az általa ebben formában megtett nyilatkozatai kötelezik. Eladó kizárólag a jelen Ászf iratban megjelölt elektronikus levélcímen (email) küld és fogad értesítéseket, attól eltérő email címen történt kommunikációra Felhasználó hivatkozni nem jogosult és Eladót nem kötelezi.

 6./ Megrendelés menete, visszaigazolás

6.1/ Vevő a kiválasztott Termékeket a virtuális kosárba helyezi a „KOSÁR” gomb megnyomásával. Ezt követően a Vevő tovább böngészhet a Webáruházban vagy továbbléphet. A Termék kosárba helyezése nem jelenti a Megrendelés véglegesítését. A Kosár tartalma, az ott elhelyezett Termékek mennyisége a Megrendelés elküldése időpontjáig szabadon változtatható. A megrendelés elküldését megelőzően Vevő áttekintheti a Kosár tartalmát, amely áttekintés tartalmazza a megvásárolni kívánt Termék bruttó vételárát, mennyiségét és a szállítás költségeit is. A Vevő ezt követően továbbléphet a már regisztrált Vevő e-mail címével és jelszavával beléphet fiókjába, ennek hiányában új fiókot hozhat létre, vagy regisztráció nélkül is vásárolhat. A továbblépést követően Vevő megadja a Megrendelés teljesítéséhez szükséges szállítási és számlázási adatokat, valamint kiválasztja a fizetési és szállítási módozatot. Lehetőség van arra, hogy a Vevő  magánszemély (fogyasztó) minőségében vásároljon, vagy jogi személy nevére kérjen számlát, amely utóbbi esetén a kizárólag fogyasztót megillető jogosítványok (például az elállási jog, vagy a jogszabályon alapuló jótállási jog) érvényesítése nem lehetséges. Vevő a továbblépéssel a Megrendelés véglegesítése oldalra jut, ahol áttekintheti a Megrendelése adatait.

A Megrendelés elküldését megelőzően a vásárlónak nyilatkoznia kell arról, hogy a rendelés elküldésével megerősíti, hogy elolvasta és elfogadja az Általános Szerződési Feltételeket, valamint hozzájárul a személyes adatainak az Adatkezelési tájékoztató szerinti kezeléséhez, továbbá kijelenti, hogy az általa megadott, a vásárláshoz szükséges adatok a valóságnak megfelelnek, és hozzájárul, hogy azokat az Eladó Megrendelés teljesítése céljából felhasználja, kezelje, különösen, hogy szükség esetén, az Eladó felvegye a kapcsolatot vele a megadott elérhetőségek (email vagy telefon) bármelyikén.

A megrendelés elküldésével Vevő kijelenti, hogy az általa megadott adatok valóságosak, rendelkezik a Vételár és szállítási költséget megfizetéséhez szükséges teljesítőképességgel és fedezettel, továbbá az általa megadott szállítási határidőben és címen a Termék leszállítása lehetséges és a Terméket átveszi. A Megrendelés véglegesítésével az Vevő vállalja, hogy az általa megjelölt fizetési módon a Megrendelés ellenértékét kiegyenlíti, ennek elmaradása esetén a Megrendelés teljesítését az Eladó megtagadhatja.

A Vevő a megrendelés elküldésével kijelenti, hogy a megvásárolni kívánt Termék jellemzőit részletesen átolvasta, a Termékkel összefüggésben részletes információk rendelkezésére álltak, a megvásárolni kívánt Termék céljának és szükségleteinek megfelelő. A szerződés létrejöttét követően a Termék jellemzői körében Eladó mindennemű kifogást elutasít. Vevő megrendelés véglegesítésével küldi el a Megrendelést.

A hibásan vagy nyilvánvalóan valótlan adatokkal elküldött írásbeli megrendelés érvénytelen, amely nem jelent kötelezettséget az Eladóra nézve. Az Eladó kizárja a felelősségét a Vevő által megadott adatok körében, illetőleg az Vevő által hibásan, tévesen megadott adatokból eredő bármely jogkövetkezményért, téves teljesítésért, azzal, hogy az Eladónak az ebből eredő kárát Vevő viselni köteles.

 6.2/ A Megrendelés elküldését követően a rendszer e-mailben automatikusan igazolja vissza Megrendelésének tényét. A visszaigazolásban rögzítésre kerül a megrendelt Termék, a mennyiség, a Megrendelés száma, a szállítás és a fizetés módja és a honlapon közzétett ár. Az automatikusan visszaküldött email nem minősül a Megrendelés visszaigazolásának sem a termék ára, sem annak elérhetősége vonatkozásában.

A Megrendelés leadását követő munkanapon Eladó megkezdi a megrendelés feldolgozását, amennyiben két munkanapon belül belül nem érkezik meg a visszaigazolás a megrendelésben megadott email-címre, akkor mentesül az ajánlati kötöttség alól, és a felek szerződéskötési kötelezettsége minden további feltétel nélkül, automatikusan megszűnik.

Az Eladó a visszaigazolásban tájékoztatja Vevőt a Termékek vállalt szállítási határidejéről. Amennyiben a megrendelt Termék vagy annak mennyisége a raktárkészletéből hiányzik, erről a megrendelést követő 48 órán belül megküldött emailben tájékoztatjuk, ebben az esetben lehetősége van megrendeléstől elállni vagy azt módosítani. (i) Amennyiben a megjelölt terméket Eladó nem tudja szállítani, úgy a megrendelés hiányzó Termék esetében érvénytelen. (ii) Amennyiben a megjelölt Terméket Eladó a megrendelésben megjelölt szállítási határidőn kívül tudja szállítani, vagy (iii) Amennyiben a megjelölt Terméket Eladó eltérő mennyiségben tudja szállítani, úgy ennek tényét a tájékoztató e-mailben jelezzük, hogy Eladó a megrendeléshez képest eltérő feltételekkel tud teljesíteni és ekként az email Eladó általi elküldését követő 48 órán belül válasz emailben a megrendelését erősítse meg, amennyiben a megrendelését ekként is fenntartja. Amennyiben Eladó a jelen pontban körülírt határidőn belül a megrendelés vonatkozásában nem kap válasz emailt, úgy a megrendelés érvénytelen és az feleket nem kötelezi.

Eladó fenntartja magának a jogot arra, hogy a Weblapon szereplő egyes Termékek vonatkozásában a Megrendelést, illetőleg a már visszaigazolt megrendeléseket részben, vagy teljes egészben minden további feltétel nélkül visszautasítsa. Részben történő teljesítés kizárólag az Vevővel történt egyeztetést követően kerülhet sor. A Termék Vételárának előre történő kiegyenlítése esetén visszautalásra kerül az összeg a Vevő részére 5 munkanapon belül. Vevő visszautasítás vagy részbeni visszautasítás esetén, a teljesített Vételáron felül nem jogosult az Eladóval szemben semmilyen jogcímen kártérítésre vagy költségtérítésre.

7./ Szerződés

7.1/ A megrendelés elküldésével nem jön létre szerződés és az automatikus email nem jelenti a Megrendelés visszaigazolását. A felek között a Szerződés akkor jön létre, amikor az Eladó a Vevő által elküldött és véglegesített megrendelését a Szállítási Értesítővel a Vevő email címére történő megküldésével visszaigazolja (Megrendelés Visszaigazolás), amely a Megrendelés elfogadásáról szóló visszaigazolás. A szerződés a Megrendelés adatait figyelembe véve a Szállítási Értesítőben foglalt adatokkal (különösen: termék, mennyiség, vételár, szállítási cím) jön létre. A szerződés nyelve magyar. Eladó a megrendelés és annak teljesítéséhez szükséges adatait tárolja. A szerződés a Vevő megrendelése és Szállítási Értesítő alapján visszakereshető és hozzáférhető. A véglegesített megrendelés változtatására, módosítására nincs lehetőség. A végleges megrendelés Eladó részére történő elküldése a megrendelt Termék vonatkozásában a Vevő terhére és Eladó javára fizetési kötelezettséget jelent.

7.2/ Eladó a Vételár és szállítási díj maradéktalan megfizetése időpontjáig a Termék tulajdonjogát fenntartja és azzal összefüggésben tulajdoni igénnyel él. Eladó visszatarthatja a Termék átadását, ameddig nem győződik meg arról, hogy a Termék teljes Vételárának kifizetése sikeresen megtörtént (ideértve azt az esetet is, amikor az átutalással fizetett termék esetén Vásárló a tagállama szerinti pénznemben utalja el a Vételárat és az átváltás, valamint a banki jutalékok, költségek miatt Eladó nem kapja meg teljes mértékben a Vételár és a szállítási díj összegét). Amennyiben a Termék Vételára és szállítási díj nem került teljes mértékben kifizetésre, az Eladó a Vételár kiegészítésére hívhatja fel a Vevőt. Vevő kifejezetten elfogadja, hogy a visszaigazolásban / szerződésben megjelöltektől eltérő, más valutanemben történő teljesítés esetén az árfolyamkockázat (előleg és hátralékos vételár időpontja közötti időtartamban) kizárólag Vevőt terheli.

8./ Szállítás és költsége

8.1/ Választható szállítási módozatok:

(i) Házhoz szállítási futárszolgálattal, amely esetben a szolgáltató futárszolgálat (továbbiakban: Szállító). A Szállító a csomagot a visszaigazolásban megjelölt határidőn belül szállítja ki a megadott címre. A Szállító a csomag felvételéről email értesítést küld.

A csomag Szállító részére történt átadásáról Eladó külön email értesítést küld. A kiszállítás konkrét időpontja tekintetében a Szállító értesítése az irányadó.

8.2/ Eladó a Termékek kiszállítását Magyarország és az Európai Unió tagországai területén vállalja. Magyarország területén kívüli szállítási cím esetén az Eladó fenntartja magának a jogot arra, hogy a megrendelést visszautasítsa, amelyből eredő jogkövetkezményekért mindennemű felelősségét kizárja. A Magyarországon kívüli szállítás esetén a szállítási költség, annak feltételei és időpontja tekintetében a felek közötti külön megállapodás az irányadó. Amennyiben Felek között egyedi szerződés jön létre, úgy a szállítás tekintetében az az irányadó.

8.3/ Eladó megrendelt és Szállítási Értesítőben megjelölt Termékek kiszállítását a Weblapon megjelölt határidőn belül vállalja. Eladó a kiszállítás megkezdését legalább 24 órát megelőzően külön emailben értesíti Vevőt annak időpontjáról. A szállítási határidő minden esetben tájékoztató jellegű, Eladó fenntartja magának a jogot annak változtatására, amelyről Eladó a Vevő részére email útján értesítést küld. A szá llítási határidő változásából eredően Vevő nem jogosult semmilyen jogcímen kártérítéssel élni Eladóval szemben.

A Vevő köteles gondoskodni arról, hogy a kiszállítás időpontjában az Termék átvételét biztosítsa. Eladó a Terméket a megrendelésben megjelölt szállítási címre kézbesíti. Vevő köteles gondoskodni arról, hogy a szállítási cím a Termék kiszállítására alkalmas, tehergépjárművel is biztonságosan megközelíthető, és a Termék átadás – átvételére alkalmas helyszín legyen. A pontatlanul, helytelenül vagy hibásan megadott szállítási címből eredő késedelem, hiányosság, lehetetlenülés vagy bármely egyéb következményekért Eladó a felelősségét kizárja. Vevő tudomásul veszi, hogy amennyiben a Termék átadása a Vevő érdekkörében felmerült okból hiúsul meg, úgy az ismételt kiszállítás költségét megfizetni köteles, amely az ismételt kiszállítást megkezdésének előfeltétele.

Vevő tudomásul veszi, hogy amennyiben Eladó bármely, de különösen Vevő érdekkörében felmerült okból meghiúsul a Termék átadása, úgy Eladó a kiszállítás meghiúsulása naptári napjától számított 7 naptári napig tárolja ingyenesen a Terméket, amely határidő elteltével a szerződéstől egyoldalú nyilatkozatával elállni  jogosult. Eladói elállás esetén az Eladó a felmerült költségeinek levonását követően fennmaradó Vételár összeget Vevő részére visszafizeti.

8.4/ Amennyiben Vevő bármely okból megtagadja a Termék vagy annak része átvételét, úgy a köteles annak részletes okát és indokát a kísérőokmányokon írásban feltüntetni, azzal, hogy annak elmulasztása vagy indokolatlansága esetén az Eladó felé a továbbiakban semmilyen igénnyel nem jogosult élni. Amennyiben az átvétel megtagadása indokolatlan volt, úgy Vevő köteles a megrendeléssel felmerült mindennemű költség (különösen szállítási költségek) teljes megtérítésére.

8.5/ Eladó a Megrendelés Visszaigazolásában feltünteti a szállítási költséget, amelyet Vevő a Vételár teljesítésével egyidejűleg köteles teljesíteni.

9./ Fizetési feltételek

9.1/ Vevő a megrendelésében jogosult megjelölni a fizetés módját, amely a megrendelés elfogadása és visszaigazolása esetén a Vevőre nézve kötelező, Eladót azonban attól eltérő fizetési módozatot kérhet a Megrendelés Visszaigazolásában.

9.2/ Fizetési módozatok:

(i) Banki átutalás, amely esetben a megrendelt termékek vételárát előreutalásos fizetési módozattal egyenlíti ki Vevő. Eladó megrendelés visszaigazolásával egyidejűleg a teljesítéshez szükséges adatokat és számlát a megrendeléskor megadott email címre megküldi. Eladó a megrendelt Termék kiszállítását kizárólag a vételár és szállítási költségek maradéktalan megfizetés esetén kezdi meg. Amennyiben a Vételár és szállítási költség 48 órán belül nem érkezik meg, úgy eladó a megrendelést érvénytelennek tekinti és azt törli.

(ii) Az online bankkártyás fizetések a Stripe ( 354 Oyster Point Blvd South San Francisco, CA 94080 United States) rendszerén keresztül valósulnak meg. A bankkártya adatok a Stripe rendszeréből teljes egészükben a Szolgáltatóhoz nem jutnak el. A Stripe segítségével az alábbi kártyás fizetési módokat tudja használni: Visa, Mastercard, Maestro, American Express, ApplePay, GooglePay.

10./ Elállás joga

FOGYASZTÓI TÁJÉKOZTATÓ A 45/2014. (II. 26.) KORM. RENDELET ALAPJÁN

10.1/Tájékoztató a fogyasztó vevőt megillető elállási jogról

Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja szerint csak a szakmája, önálló foglalkozása vagy üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, így jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállási joggal!

A fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § szerint megilleti az indokolás nélküli elállás joga. A Vevő elállási nyilatkozata a szerződést annak megkötésére visszamenőleg megszünteti, mely az eredeti állapot helyreállításának kötelezettségét vonja maga után, a Vevőnek a megrendelt árut vissza kell szolgáltatni (saját költségén), amiért pedig visszajár a már megfizetett vételár (visszaszállítási költségekkel és értékcsökkenéssel csökkentve adott esetben), illetve, ha még nem fizette meg, nem köteles azt kifizetni (ld. részletesebben alább). A Vevő az elállási jogát a jelen termék adásvételére irányuló szerződés esetén

  1. a terméknek,
  2. több termék adásvételekor, ha az egyes termékek szolgáltatása eltérő időpontban történik, az utoljára szolgáltatott terméknek,
  3. több tételből vagy darabból álló áru esetén az utoljára szolgáltatott tételnek vagy darabnak

a fogyasztó vagy az általa megjelölt, a fuvarozótól eltérő harmadik személy általi átvételének napjától számított határidőn belül gyakorolhatja, mely határidő 14 nap.

A jelen pontban foglaltak nem érintik a fogyasztó azon jogát, hogy az e pontban meghatározott elállási jogát a szerződés megkötésének napja és a termék átvételének napja közötti időszakban is gyakorolja.

Ha a szerződés megkötésére a fogyasztó tett ajánlatot, a fogyasztót a szerződés megkötése előtt megilleti az ajánlat visszavonásának joga, ami a szerződés megkötésére kiterjedő ajánlati kötöttséget megszünteti.

10.2/ Az elállási jog az alábbi esetekben nem gyakorolható

Az Eladó kifejezetten felhívja a Vevő figyelmét, hogy a Vevő nem gyakorolhatja elállási jogát a 45/2014 (II.26.) Korm. Rendelet 29. §. (1) bekezdésében foglalt esetei között az alábbiakat:

  1. olyan nem előre gyártott termék esetében, amelyet a fogyasztó utasítása alapján vagy kifejezett kérésére állítottak elő, vagy olyan termék esetében, amelyet egyértelműen a fogyasztó személyére szabtak,
  2. olyan zárt csomagolású termék tekintetében, amely egészségvédelmi vagy higiéniai okokból az átadást követő felbontása után nem küldhető vissza,
  3. olyan termék tekintetében, amely jellegénél fogva az átadást követően elválaszthatatlanul vegyül más termékkel.

10.3/ Az Eladó felhívja a figyelmét továbbá arra, hogy a fogyasztóvédelmi jogszabály alapján a Vevő az elállási jog érvényesítésére nyitva álló 14 napos időtartam alatt csak olyan mértékig használhatja a terméket, amely a termék jellegének és tulajdonságainak megállapításához (a továbbiakban: felpróbálás) szükséges. A visszaküldött termékek tehát nem lehetnek használtak, kopottak, mosottak, szennyezettek vagy sérültek, és nem mutathatják a használat jeleit.

Amennyiben a terméket a felpróbálás mértékét meghaladó használt állapotban, illetve sérülten vagy hiányosan küldi vissza, a Vevő az értékcsökkenésért helytállni tartozik és az Eladó nem köteles a termék teljes árát és a költségeket megtéríteni.

10.4/ Az elállási jog gyakorlása

A fogyasztó az elállási jogát a mellékletben található nyilatkozat-minta felhasználásával, vagy az erre vonatkozó egyértelmű nyilatkozat útján gyakorolhatja. Az elállási jogot határidőben érvényesítettnek kell tekinteni, ha a fogyasztó a nyilatkozatát a 14 nap határidő lejárta előtt elküldi. A fogyasztó az elállási / felmondási nyilatkozatát az alábbi elérhetőségen küldheti el: (i) Eladó címére, HU 1027 Budapest, Horvát u. 2-12., (ii) Eladó email címére: info@grintabike.hu

10.5/ Visszaküldés

(i) Visszaküldési feltételek

A termék az eredeti csomagolásban, sérülésmentesen küldhető vissza minden mellékelt kiegészítőjével, címkéjével együtt legkésőbb elállási nyilatkozatának közlésétől számított 14 napon belül. A határidő betartottnak minősül, ha a 14 napos határidő letelte előtt elküldte vagy személyesen visszaadta az árut.

Kérjük figyelembe venni, hogy amennyiben a visszaküldött termék nem felel meg a visszaküldési feltételeknek, a termék vételára nem kerül visszatérítésre. Amennyiben a vásárolt termék már megrongálódott vagy bármely más okból tovább értékesítésre alkalmatlanná vált, úgy az Eladónak jogában áll a visszatérítést megtagadni vagy az értékcsökkenéssel arányosan csökkenteni.

(ii) A visszaküldés menete:

Kérjük minden esetben előzetesen jelezze munkatársainknak visszaküldési szándékát.
Cím: hello@valterattila.hu
Tárgy: Visszaküldés – “Rendelés szám”

Az üzenetben kérjük írja meg nevét, rendelési számát, a visszaküldeni kívánt termék(ek)et, valamint jelölje meg a visszaküldés okát. 

(iii) Vételár visszatérítés

Munkatársaink (amennyiben csomagja megfelel a visszaküldési felételeknek) az áru visszaérkezését vagy visszaküldésének kétséget kizáró igazolását követően, de legkésőbb 5 munkanapon belül visszautalják a visszáru értékét a Vevő által (korábban fizetéskor használt) bankszámlaszámra a szállítási költséggel és az esetleges értékcsökkenéssel csökkentett mértékben.

11./ Kellékszavatosság

11.1/ Milyen esetben élhet Felhasználó a kellékszavatossági jogával?

Felhasználó a Szolgáltató hibás teljesítése esetén a Szolgáltatóval szemben kellékszavatossági igényt érvényesíthet a Polgári Törvénykönyv szabályai szerint.

11.2/ Milyen jogok illetik meg a Felhasználót a kellékszavatossági igénye alapján?

Felhasználó – választása szerint – az alábbi kellékszavatossági igényekkel élhet: kérhet kijavítást vagy kicserélést, kivéve, ha az ezek közül a Felhasználó által választott igény teljesítése lehetetlen vagy a vállalkozás számára más igénye teljesítéséhez képest aránytalan többletköltséggel járna. Ha a kijavítást vagy a kicserélést nem kérte, illetve nem kérhette, úgy igényelheti az ellenszolgáltatás arányos leszállítását vagy – ha Ön nem fogyasztó – a hibát a vállalkozás költségére Felhasználó is kijavíthatja, illetve mással kijavíttathatja vagy – végső esetben – a szerződéstől is elállhat. Fogyasztó a hibát a kötelezett költségére maga nem javíthatja ki, illetve mással sem javíttathatja ki azt. Jelentéktelen hiba miatt elállásnak nincs helye.

Választott kellékszavatossági jogáról egy másikra is áttérhet, az áttérés költségét azonban Felhasználó viseli, kivéve, ha az indokolt volt, vagy arra a vállalkozás adott okot.

11.3/ Milyen határidőben érvényesítheti Felhasználó kellékszavatossági igényét?

Felhasználó (ha fogyasztónak minősül) köteles a hibát annak felfedezése után haladéktalanul, de nem később, mint a hiba felfedezésétől számított kettő hónapon belül közölni. Ugyanakkor felhívjuk a figyelmét, hogy a szerződés teljesítésétől számított két éves (vállalkozás esetén 1 éves) elévülési határidőn túl kellékszavatossági jogait már nem érvényesítheti.

Amennyiben Ön fogyasztó, a teljesítéstől számított egy éven belül a kellékszavatossági igény érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha igazolja, hogy a terméket az Eladó értékesítette Önnek, mivel az Eladó ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő egy éven belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. A teljesítéstől számított egy év eltelte után azonban már az Ügyfél köteles bizonyítani, hogy általa felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

Amennyiben Ön fogyasztó, Ön akkor is jogosult – a szerződésszegés súlyához igazodva – a vételár arányos leszállítását igényelni vagy a szerződést megszüntetni, ha a) nem végeztük el a kijavítást vagy kicserélést, vagy megtagadtuk a termék szerződésszerűvé tételét; b) ismételt teljesítési hiba merült fel, annak ellenére, hogy megkíséreltük az áru szerződésszerűvé tételét; c) a teljesítés hibája olyan súlyú, hogy azonnali árleszállítást vagy az adásvételi szerződés azonnali megszüntetését teszi indokolttá; vagy d) nem vállaltuk az áru szerződésszerűvé tételét, vagy a körülményekből nyilvánvaló, hogy észszerű határidőn belül vagy a fogyasztónak okozott jelentős érdeksérelem nélkül nem fogjuk tudni az árut szerződésszerűvé tenni.

Az Eladónak a saját költségére kell biztosítania a kicserélt áru visszavételét. A termék kijavításának vagy kicserélésének elvégzésére nyitva álló észszerű határidőt attól az időponttól kell számítani, amikor a fogyasztó közölte a hibát a vállalkozással. A fogyasztónak az árut a kijavítás vagy kicserélés teljesítése érdekében a vállalkozás rendelkezésére kell bocsátania.

11.4/ Kivel szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét?

Felhasználó az Eladóval szemben érvényesítheti kellékszavatossági igényét.

11.5/ Milyen egyéb feltétele van kellékszavatossági jogai érvényesítésének (amennyiben a Felhasználó fogyasztónak minősül)?

Amennyiben Ön fogyasztó, a teljesítéstől számított hat hónapon belül a kellékszavatossági igénye érvényesítésének a hiba közlésén túl nincs egyéb feltétele, ha Felhasználó igazolja, hogy a terméket, az Eladó értékesítette, mivel az Eladó ellenkező bizonyításáig vélelmezni kell, hogy a teljesítést követő hat hónapon belül a fogyasztó által felismert hiba már a teljesítés időpontjában megvolt, kivéve, ha e vélelem a dolog természetével vagy a hiba jellegével összeegyeztethetetlen. A teljesítéstől számított hat hónap eltelte után, vagy ha Ön nem fogyasztó, ez előtt is Ön köteles bizonyítani, hogy a felismert hiba már a teljesítés időpontjában is megvolt.

12./ Termékszavatosság, jótállás

A termék hibája esetén, ha Ön fogyasztó, – választása szerint – a 8. pontban meghatározott jogát vagy termékszavatossági igényt érvényesíthet.

Termékszavatossági igényként Ön kizárólag a hibás termék kijavítását vagy – ha a kijavítás megfelelő határidőn belül, a fogyasztó érdekeinek sérelme nélkül nem lehetséges – kicserélését kérheti. A termék akkor hibás, ha az nem felel meg a forgalomba hozatalakor hatályos minőségi követelményeknek vagy pedig, ha nem rendelkezik a gyártó által adott leírásban szereplő tulajdonságokkal. Gyártónak minősül a termék előállítója és forgalmazója.

Termékszavatossági igényét Ön a termék gyártó általi forgalomba hozatalától számított két éven belül érvényesítheti. E határidő elteltével e jogosultságát elveszti. Ön mint fogyasztó a hiba felfedezése után késedelem nélkül köteles a hibát a gyártóval közölni. A hiba felfedezésétől számított két hónapon belül közölt hibát késedelem nélkül közöltnek kell tekinteni. A közlés késedelméből eredő kárért Ön felelős.

Termékszavatossági igényét Ön kizárólag az ingó dolog gyártójával vagy a forgalmazóval szemben gyakorolhatja. A termék hibáját termékszavatossági igény érvényesítése esetén Önnek kell bizonyítania.

A gyártó (kereskedelmi partner) kizárólag akkor mentesül termékszavatossági kötelezettsége alól, ha bizonyítani tudja, hogy: a terméket nem üzleti tevékenysége körében gyártotta, illetve hozta forgalomba, vagy a hiba a tudomány és a technika állása szerint a forgalomba hozatal időpontjában nem volt felismerhető vagy a termék hibája jogszabály vagy kötelező hatósági előírás alkalmazásából ered.

A gyártónak (kereskedelmi partnernek) a mentesüléshez elegendő egy okot bizonyítania.

Ugyanazon hiba miatt kellékszavatossági és termékszavatossági igényt egyszerre, egymással párhuzamosan nem érvényesíthető. Termékszavatossági igény eredményes érvényesítése esetén azonban a kicserélt termékre, illetve kijavított részre vonatkozó kellékszavatossági igényt a gyártóval szemben kell érvényesíteni.

Az Eladó önkéntes (ti., a jogszabályi kötelezettségeken túlmenő) jótállást a termékekre nem vállal.

13./ Felelősség

13.1/ Eladó kizárja a felelősségét mindennemű és bármely kár tekintetében, amely a Termék használatából erednek. Eladó kizárja a felelősségét azért a kárért, amely a Termékben a Szállító részére történt átadást követően keletkezett, a szállításból eredő bármely esemény tekintetében kizárólag a Szállító felel.

13.2/ A Weboldalon megjelenő tartalom, a Termékek leírása semmilyen formában nem jelenti az Eladó ajánlati kötöttségét, a Weboldalon megjelenő információk kifejezetten a Termékbemutatás célját szolgálják, az ott megjelenő bármely kép csak illusztráció.

13.3/ Eladó kizárja a felelősségét bármely harmadik személynek a Weboldal használatával összefüggésben bármely jogellenes, vagy nem rendeltetésszerű felhasználásából eredő cselekményért. Eladó fenntartja magának a jogost a Weboldal működése megszüntetésére, felfüggesztésére, és ott megjelenő tartalom megkötés nélküli egyoldalú változtatására.

13.4/ Eladó kizárja a felelősségét bármely olyan következményért, és minden közvetlen vagy közvetett kárért, amely a Felhasználó fiók létrehozásával áll összefüggésben, vagy abból ered. Eladó mindennemű felelősségét kizárja vis maior esetén, illetőleg bármely olyan eseménnyel összefüggésben, amely az Eladó érdekkörén vagy ellenőrzési körén kívül esik, vay bármely olyan eseményért, amely nem volt előre látható, vagy nem elvárható, hogy a körülményt elkerülje vagy a kárt elhárítsa. Eladó ilyen esetekben mentesül a  teljesítés kötelezettsége alól és nem felel a teljesítés késedelméből, elmaradásából eredő mindennemű és bármely jogkövetkezményért, kárért.

14./ Panaszkezelés, jogérvényesítési lehetőségek

14.1/ Vevő a Termékkel, Eladóval kapcsolatos panaszait az alábbi elérhetőségeken terjesztheti elő:

Cégnév: Grinta Kft

Székhely: 1064 Budapest, Podmaniczky utca 57. 2. em. 14. ajtó

E-mail: info@grintabike.hu

Levelezési cím: HU 1027 Budapest, Horvát u. 2-12.

14.2/ Fogyasztó a vállalkozásnak, illetve a vállalkozás érdekében vagy javára eljáró személynek az Áru fogyasztók részére történő forgalmazásával, illetve értékesítésével közvetlen kapcsolatban álló magatartására, tevékenységére vagy mulasztására vonatkozó panaszát szóban vagy írásban közölheti Eladóval. A szóbeli panaszt azonnal meg kell vizsgálni, és szükség szerint orvosolni kell. Ha a fogyasztó a panasz kezelésével nem ért egyet, vagy a panasz azonnali kivizsgálása nem lehetséges, az Eladó a panaszról és azzal kapcsolatos álláspontjáról haladéktalanul köteles jegyzőkönyvet felvenni, és annak egy másolati példányát személyesen közös szóbeli panasz esetén helyben a fogyasztónak átadni, egyebekben pedig az írásbeli panaszra vonatkozó előírás szerint köteles eljárni. A panaszról felvett jegyzőkönyvnek tartalmaznia kell az alábbiakat:a) a fogyasztó neve, lakcíme, b) a panasz előterjesztésének helye, ideje, módja, c) a fogyasztó panaszának részletes leírása, a fogyasztó által bemutatott iratok, dokumentumok és egyéb bizonyítékok jegyzéke, d) a vállalkozás nyilatkozata a fogyasztó panaszával kapcsolatos álláspontjáról, amennyiben a panasz azonnali kivizsgálása lehetséges, e) a jegyzőkönyvet felvevő személy és – telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz kivételével – a fogyasztó aláírása, f) a jegyzőkönyv felvételének helye, ideje, g) telefonon vagy egyéb elektronikus hírközlési szolgáltatás felhasználásával közölt szóbeli panasz esetén a panasz egyedi azonosítószáma.

14.3/ Vevő a panaszokat e-mail- és levelezési címen írásban fogadja kizárólag a 17.1/ pontban írt elérhetőségeken. Írásbeli panasz esetén az Eladó – ha az Európai Unió közvetlenül alkalmazandó jogi aktusa eltérően nem rendelkezik – a beérkezését követően 30 napon belül megvizsgálja, arra érdemben választ ad és intézkedik annak közlése iránt. Eladó a panaszt elutasító álláspontját köteles megindokolni. Vevő a panaszt egyedi azonosítószámmal látja el. Eladó a panaszról felvett jegyzőkönyvet és a válasz másolati példányát három évig köteles megőrizni, és azt az ellenőrző hatóságoknak kérésükre bemutatni. A panasz elutasítása esetén Eladó köteles a fogyasztót írásban tájékoztatni arról, hogy panaszával – annak jellege szerint – mely hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti. A tájékoztatásnak tartalmaznia kell továbbá az illetékes hatóság, illetve a fogyasztó lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti békéltető testület székhelyét, telefonos és internetes elérhetőségét, valamint levelezési címét. A tájékoztatásnak arra is ki kell terjednie, hogy a vállalkozás a fogyasztói jogvita rendezése érdekében igénybe veszi-e a békéltető testületi eljárást.

14.4/ Fogyasztó a panasza elutasítása esetén és annak jellege szerint az alábbi jogérvényesítési lehetőségek állnak rendelkezésre:

(i) Fogyasztóvédelmi hatóság: amennyiben a Vevő fogyasztói jogainak megsértését észleli, jogosul panasszal fordulni a lakóhelye szerinti, vagy Eladó székhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatósághoz. A fogyasztó egyedi ügyvéd a békéltető testület oldja meg, amely esetben a fogyasztóvédelmi hatóság a kérelmező ügyét átteszi a békéltető testülethez. A fogyasztóvédelmi hatóság elérhetőségei az alábbi linken található: https://fogyasztovedelem.kormany.hu/#/fogyasztovedelmi_hatosag. Az Eladó székhelye szerint illetékes fogyasztóvédelmi hatóság: Budapest Főváros Kormányhivatal – Fogyasztóvédelmi Főosztály, cím: 1051 Budapest, Sas utca 19. III. em.,Telefon: (1)450-2598, E-mail: fogyved_kmf_budapest@bfkh.gov.hu.

(ii) Békéltető testület: a békéltető testület hatáskörébe tartozik a fogyasztói jogvita bírósági eljáráson kívüli rendezése. A fogyasztó a termékek minőségével, biztonságosságával és a termékfelelősségi szabályok alkalmazásával, valamint a szerződés megkötésével és teljesítésével kapcsolatos fogyasztói jogvita bíróságon kívüli, békés rendezése céljából eljárást kezdeményezhet a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerint illetékes békéltető testületnél, illetve fordulhat az Eladó székhelye szerint illetékes békéltető testülethez: A békéltető testület a megyei (fővárosi) kereskedelmi és iparkamarák mellett működő független testület. A békéltető testületek elérhetőségei az alábbi linken található: https://mkik.hu/a-bekelteto-testuletek-teruleti-honlapjai. Az Eladó székhelye szerint illetékes békéltető testület: Budapesti Békéltető Testület, székhely: 1016 Budapest, Krisztina krt. 99. I. em. 111., levelezési cím: 1016 Budapest, 1253 Budapest, Pf. 10., E-mail cím: bekelteto.testulet@bkik.hu, Telefon: 06 (1) 488 21 31., Békéltető testület elérhetősége az alábbi linken találhatóak meg: https://bekeltet.bkik.hu/elerhetosegek.

(iii) Online vitarendezési platform: Az Európai Bizottság létrehozott egy honlapot, amelybe a fogyasztók beregisztrálhatnak, így ezen keresztül lehetőségük nyílik arra, hogy jogvitáikat ezen keresztül rendezzék. Panasz esetén igénybe veheti az online vitarendezés eszközét. Az online vitarendezési platform itt érhető el: https://ec.europa.eu/consumers/odr.

(iv) Bírósági eljárás: Vevő jogosult a fogyasztói jogvitából származó követelését bíróság előtt polgári eljárás keretében érvényesíteni a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.

Kelt Budapest, 2024. május hó 1. nap

Jogszabályok:

  • évi CVIII. törvény – az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről.
  • évi XLVIII. törvény, a gazdasági reklámtevékenység alapvető feltételeiről és egyes korlátairól.
  • évi CXII. törvény, az információs önrendelkezési jogról és az információ szabadságról,
  • évi V. törvény, a Polgári Törvénykönyvről (Ptk)

151/2003. (IX.22.) Korm. rendelet, az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról,

19/2014. (IV.29.) NGM rendelet (a fogyasztó és vállalkozás közötti szerződés keretében eladott dolgokra vonatkozó szavatossági és jótállási igények intézésének eljárási szabályairól).

45/2014 (II.26). Korm. rendelet, a fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól

373/2021. (VI.30.) Korm. rendelet, a fogyasztó és vállalkozás közötti, az áruk adásvételére, valamint a digitális tartalom szolgáltatására és digitális szolgáltatások nyújtására irányuló szerződések részletes szabályairól

0
    0
    A kosarad
    A kosarad jelenleg üres Vissza a boltba